CNC iekārtu automatizācija

CNC iekārtu automatizācija ir svarīga iekārtas īpašība. Tas ir atkarīgs no aprīkojuma daudzpusības pakāpes, jo tas ietekmē automatizācijas metodes, formas un līmeni.

Automatizācija tiek saprasta kā pasākumu kopums tehnoloģisko procesu attīstībai un augstas veiktspējas automātiski strādājošu ražošanas līdzekļu izveidei, atbrīvojot cilvēku no visa darba, kas saistīts ar tehnoloģiskā procesa ieviešanu un tā operatīvo vadību (automatizācija ir pati – vadība). CNC mašīnu automatizācija var būt daļēja un pilnīga (vai sarežģīta). Dažreiz sarežģītu automatizāciju, ieskaitot pilnīgu izstrādājuma apstrādi (no sagataves līdz gatavam produktam), var veikt vienā mašīnā, piemēram, rievotas skrūves izgatavošana no stieņa uz vienas vārpstas torņa virpošanas mašīnas klātbūtnē. frēzēšanas ierīce. Visbiežāk sarežģītai automatizācijai ir nepieciešams izveidot automātiskās līnijas, darbnīcas un rūpnīcas.

Visas metāla griešanas automatizācijas metodes var iedalīt divos veidos: stingra automatizācija un elastīga automatizācija.

Cietā darbgaldu automatizācija

Darbgaldu stingrā automatizācija tiek izmantota tikai masveida un liela mēroga ražošanā, un tās pamatā ir speciālu un specializētu mašīnu izmantošana, kur pāreja uz cita veida izstrādājumiem prasa daudz laika. Tomēr lielākā daļa produktu tiek ražoti nelielās partijās, kas ir saistīts ar nepārtrauktu tehnoloģiju progresu, iekārtu novecošanas samazināšanos un strauju ražošanas telpu nomaiņu. Tādējādi ASV aptuveni 90% produkcijas ir mazās partijās (mazāk nekā 25 gab.). Pietiek pateikt, ka gandrīz visa smagā mašīnbūve (lielu un unikālu darbgaldu ražošana, kuģu, turbo, lidmašīnu rūpniecība utt.) pieder viengabala un maza apjoma ražošanai.

Jau sen ir parādījušies automāti un pusautomātiskās ierīces dažādiem tehnoloģiskiem mērķiem. Kustības automatizāciju šādās mašīnās veic dažāda veida izciļņi, vadības ierīces, konoīdi, eņģes un citi kinemātiskie elementi, kas nosaka ne tikai darba ķermeņa kustības lielumu, bet arī ātrumu. Šādu mašīnu trūkumi ir šādi: izciļņu nodilums, kas izraisa precizitātes samazināšanos; pārslēgšanās un pielāgošanas laika sarežģītība. Tomēr augstās uzticamības un vienkāršības dēļ tie ir spēcīgs automatizācijas līdzeklis.

Elastīga mašīnu automatizācija

Šobrīd aktuāla kļūst viengabala un maza apjoma ražošanas darbgaldu automatizācija, kas apvieno automātisko un pusautomātisko iekārtu augsto produktivitāti ar CNC iekārtu plašajām tehnoloģiskajām iespējām ar to ātru pārregulēšanu. Tā ir elastīgas automatizācijas būtība.

Tipisks elastīgas automatizācijas piemērs ir kopēšanas iekārta. Tomēr automatizāciju, kas balstīta uz kopētājiem ar servo piedziņu, sarežģī lielais laiks, kas pavadīts veidņu un kopētāju izgatavošanai (vairāki mēneši). Ņemot vērā to, ka pēdējos gados ir pieaugusi nepieciešamība ražot sarežģītu un bieži mainīgu formu formas izstrādājumus, ir radusies nepieciešamība pēc elastīgākām un mobilākām vadības sistēmām, kas ietver CNC sistēmas.

Atkarībā no ražošanas veida automatizācijas ieviešanai nepieciešami dažādi līdzekļi. Ja stingras automatizācijas apstākļos masveida un lielapjoma ražošanā vienkāršu detaļu apstrāde tiek veikta ar automātisko mašīnu, piemēram, rotācijas korpusu daļas, sarežģītākas virsbūves daļas – vienā stacijā vai vairākās pozīcijās. vienību mašīna, un vēl sarežģītākas detaļas – uz automātiskās līnijas, tad ar nosacījumiem Elastīgai automatizācijai sērijveida, maza apjoma un viengabala vienkāršu detaļu ražošanai nepieciešama automatizēta CNC iekārta, sarežģītākām – daudzoperāciju mašīna, un vēl sarežģītākas – elastīga mašīnu sistēma.

Varbūt Tev interesē arī šie produkti un pakalpojumi 
LV